Нікополь. Дитячий садок № 13 «Золотий ключик»

 





Сторінка фізінструктора

 

 

   Нестандартне фізкультурне обладнання

для розвитку дрібної моторики рук
 
          Масаж – найдревніший метод лікування, відомий ще з третього тисячоліття до н.е. Це водночас і приємна процедура, що зціляє тіло і душу. Масаж стимулює вироблення гормону "кортизол",  який відповідає за зниження рівня стресу в організмі. Знижуючи стрес, ми допомагаємо організму відновитися: у нас знижується почуття тривоги, зменшується кров'яний тиск, ми починаємо правильно і спокійно дихати.
           В нас час, щоб зміцнити і зберегти здоров'я дітей, в дитячих садках все більше вводять масаж та самомасаж. Особливу увагу приділяють масажу кистей і пальців. Адже за східним уявленням, на кисті розташовуються біологічно активні точки, пов'язані з головою, очима і вухами, легкими, кишечником, сечовим міхуром і всіма відділами хребта. 
Руки людини – це зменшена копія всього організму. А тому, масажуючи певні зони, ми опосередковано впливаємо на орган, проекції якого розташовані в цих зонах. Східні медики встановили, що масаж великого пальця підвищує функціональну активність головного мозку, масаж вказівного пальця позитивно впливає на стан шлунку, середнього – на кишечник, безіменного – на печінку і нирки, мізинця – на серце.
Про дивовижні властивості дрібної моторики знали ще наші мудрі предки. З покоління в покоління передаються забавні народні потішки: «Ладушки-ладушки», «Сорока — білобока» та інші пальчикові ігри. Педагог Василь Сухомлинський писав: «Розум дитини знаходиться на кінчиках її пальців». А відомий німецький учений Еммануїл Кант називав руки видимою частиною півкуль головного мозку. Ручні навички успішно використовувала в роботі з дітьми італійський гуманіст і педагог, автор всесвітньо відомої методики Марія Монтессорі. Розвитку кисті руки належить важлива роль у формуванні головного мозку і становленні мови, так як рука має найбільше представництво в корі головного мозку. Дрібну моторику рук можна розвивати різними пальчиковими іграми або ж масажем з використанням нестандартного фізкультурного обладнання.

 

Мінісултанчики для самомасажу рук

 

        Дошкільнятам корисно буде погратися з незвичайними паличками-олівцями для самомасажу рук, тільки в більш цікавому варіанті. Адже діти із задоволенням займаються, коли це барвисто, цікаво, емоційно. Чудо-олівчики мають голівки з різними емоційними виразами обличчя та веселі чупринки, тому звуться мінісултанчики.
     Масажні вправи з «мінісултанчиками»  активізують прилив крові до рук, долоньок, пальців, покращують обмінні процеси, кровопостачання головного мозку та загальне самопочуття, розвивають гнучкість суглобів, зміцнюють м’язи рук, стимулюють тактильні відчуття, відновлює працездатність і силу стомлених м'язів після тривалого і сильного фізичного напруження.
   Завдяки самомасажу рук спокійним і розслабленим стає психічний стан дітей, що дуже корисно для підвищення концентрації  уваги, творчої та продуктивної діяльності.
За допомогою міні султанчиків можна провести пальчикову гімнастику, ігрові тренінги на розвиток емоційної сфери дошкільнят. Зручно використовувати їх під час виконання загально розвиваючих вправ, ігор.
   Для виготовлення міні султанчика потрібні: олівець, капсула з-під кіндерсюрпризу, шпагат та самоклеюча плівка різних кольорів.

 

Масажер «Чарівна змійка»

 

     Перебираючи пальчиками, немов чотками, ланцюжок «Чарівної змійки» дитина робить самомасаж кінчиків пальців рук, удосконалюючи рухові функції тонкої  моторики кісті. З «Чарівних змійок», фантазуючи, можна викладати контурні фігурки: хвилястий струмочок, серденько, квітку, кульку, хатинку, сонечко, восьминіжку, ялинку та інші. Приємно розкачувати її долоньками, наче скалку, погладжувати вздовж то правою, то лівою рукою. Якщо взяти цю змійку за два кінчики, то вона перетвориться у зручний масажер для різних частин тіла: шиї, спини і, навіть, ступні. Також з чарівною змійкою можна робити різні вправи, тримаючи її двома руками у натягнутому стані, або за один кінчик, щоб виконувати рухи почергово різними руками. Через змійку весело переступати, перестрибувати.