Нікополь. Дитячий садок № 13 «Золотий ключик»

 





Організація харчування в ДНЗ

Організація харчування дітей в КДНЗ №13 «Золотий ключик»

 

В комунальному дошкільному навчальному закладі  проводиться систематична робота з організації харчування дітей під спільним контролем  з боку адміністрації, медичної сестри та громадськості відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591   «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних комунальних закладах дошкільної освіти та інтернатних навчальних закладах», Інструкції з організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти»; Із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 202/165 від 26.02.2013), наказу МОЗ України від 24.03.2016 № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів». 

Також у садочку впроваджена система управління безпечністю харчових продуктів (НАССР), призначені відповідальні за проведення моніторингу, коригувальних чи запобіжних дій в критичній точці контролю по ЗДО №13 "Золотий ключик"

 

Відповідальною за організацію повноцінного та якісного харчування дітей згідно з затвердженими нормами харчування призначена старша медична сестра Кузнецова Ірина Петрівна.

Завідувач господарством Юрочкіна Неля Михайлівна своєчасно подає заявки на продукти харчування згідно перспективного меню, постійно здійснює контроль за якістю продуктів харчування і продовольчої сировини, наявністю супровідних документів, які свідчать про їх походження та якість(сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи тощо), за строками їх реалізації та умовами зберігання продуктів харчування. Робітники харчоблоку та комори додержуються вимог санітарного законодавства при збереженні та приготуванні продуктів, технології приготування страв, поточності виробничого процесу, повноти закладки продуктів і виходу страв, якості приготування їжі. Працівники харчоблоку додержуються правил особистої гігієни, належного санітарного стану приміщень харчоблоку та санітарного одягу.

 

Слід зазначити, що харчоблок в основному забезпечено необхідним технологічним обладнанням, холодильним обладнанням, посудом різного розміру і призначення, засобами вимірювання, інвентарем .

Старшою медичною сестрою та завгоспом, кухарем правильно і своєчасно ведеться документація відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти , затвердженої наказом МОН та МОЗ України 17.04.2006 № 298-227 зі Змінами, затвердженими спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України від 26.02.2013 №202/165. 

 

Радою з організації харчування складалося меню з урахуванням виконання норм харчування.

Виконання натуральних норм – основний показник оцінки ефективності створеної системи раціонального харчування в закладі дошкільної освіти.

 

Для поточного контролю за виконанням норм харчування кожною дитиною cтаршою медичною сестрою  ведеться Журнал виконання натуральних норм. На підставі даних цього Журналу проводиться щоденний аналіз якості харчування, а при необхідності – його корекція.

Кожного місяця робиться підсумок по виконанню норм харчування і виводиться відсоток.

 

Крім того, обов’язково проводиться розрахунок основних інгредієнтів їжі (білків, жирів, вуглеводів) відповідно до хімічного складу та енергетичної цінності продуктів харчування (згідно з діючою Інструкцією)..

 

У закладі організовано оптимальний питний режим згідно вимог ами наказу МОЗ України від 24.03.2016 № 234.

Завідувачем у місячному плані заплановано щоденне вивчення стану організації харчування дітей. Узагальнення матеріалів за підсумками вивчення питань організації харчування проводиться своєчасно. Щомісяця складаються звіти щодо якості організації харчування, за потребою інформації, аналітичні довідки. Узагальнення результатів проведення контролю здійснюється  із зазначенням висновків та пропозицій.

 

Ділова документація по забезпеченню внутрішнього контролю за організацією харчування у ЗДО № 13 відповідає нормативним вимогам. Адміністрація ЗДО № 13 постійно працює над удосконаленням системи контролю.

 

Санітарно-гігієнічний стан харчоблоку у ЗДО № 13 задовільний. Система холодного, гарячого водопостачання та необхідне технологічне обладнання знаходиться у робочому стані. Відповідно до графіку проводиться дератизація та дезинсекція всіх приміщень.

Дотримання санітарно-гігієнічних умов організації харчування забезпечується завдяки дотриманню санітарно-гігієнічного режиму в групових приміщеннях та на харчоблоці.

 

На харчоблоці наявні інструкції щодо правил миття посуду, використання миючих засобів, технологічного обладнання. У кожній групі наявний осередок помічника вихователя, де розмішено інструкції щодо правил миття посуду, використання миючих засобів, а на харчоблоці - спеціальні стенди з питань дотримання техніки безпеки та правил кулінарної обробки продуктів харчування, інструкції щодо роботи з технологічним обладнанням, графік генерального прибирання приміщення харчоблоку, тощо.

 

Усіма працівниками ЗДО суворо виконуются пропозиції установ держпродспоживслужби

Для організації різноманітного та збалансованого харчування в ЗДО №13 затверджено примірне двотижневе меню на зимово-весняний і літньо-осінній період погоджене держпродспоживслужбою.

 

Розроблено план запобіжних заходів, спрямованих на формування здорового харчування дошкільників, та попередження порушень саніітарно-гігієнічного режиму закладу.

 

Вихователі, помічники-вихователів ознайомлені з питанням гігієнічного та естетичного виховання дітей, приділяють належну увагу вихованню культурно-гігієнічних навичок дітей під час вживання їжі, додержуються принципів наступності, єдності вимог при організації харчування в дошкільному навчальному закладі і в родині. У кожній групі оформлені куточки харчування для ознайомлення батьків з питанням раціонального харчування дітей вдома та в закладі. Систематично проводяться бесіди, консультації, батьківські збори.